Her har i referat fra den ekstraordinære generalforsamling D. 02 April 2023.
Vi ønsker at give jer alle en opdatering på, hvordan rigets tilstand er så derfor får i selvfølgelig både referat, det revidereret regnskab for 2022, de ting der er blev henvist til under vores møde samt et kvartalsregnskab for 2023.
Vi ønsker ikke at pege fingre af nogen, men vi ønsker derimod fuld gennemsigthed omkring hvad der foregår.
Hvis i har spørgsmål så vil vi i den nye bestyrelse gøre vores bedste for at besvare disse.
Vi opfordrer til at holde den gode tone i den debat der er og vi ønsker at kigge fremad og få skabt den bedste fanklub for alle fans af vores elskede Odense Boldklub.
Jonas oplæg i starten: https://destribede.dk/wp-content/uploads/2023/04/Skriv-til-EOG.pdf
Regnskab for 2022: https://destribede.dk/wp-content/uploads/2023/04/Regnskab-for-2022.pdf
Kvartalsregnskab for 2023: https://destribede.dk/wp-content/uploads/2023/04/Regnskab-for-2023.pdf
Referat: https://destribede.dk/wp-content/uploads/2023/04/Ekstra-ordinaer-generalforsamling-ved-De-Stribede-den-2-1.pdf
Nye vedtægter (kommer også som særskilt opslag): https://destribede.dk/wp-content/uploads/2023/04/Nye-vedtaegter-1-1.pdf
